Центр лицензирования и сертификации

ks +38(067) 837-18-94

mts +38(095)762-84-59

lifecell +38(063)378-42-48

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

dergbud-insta

fb-dergbud

Перша особливість - «Забудова значних територій»

Деякі особливості визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва

Одним з питань, яке потребує детального пояснення, є визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єкта будівництва при забудові території будинками, будівлями, спорудами різного функціонального призначення, забезпечення їх системами життєдіяльності (водо-, тепло-, газо-,' електропостачання тощо) і виконання вимог щодо комплексності забудови.

Якщо замовник (забудовник) має у власності або користуван­ні земельну ділянку відповідного функціонального призначення й виходить з того, що об'єктом будівництва на зазначеній земель­ній ділянці має бути комплекс (будова), який складається з гру­пи об'єктів житлового, громадського та іншого призначення, він повинен отримати в установленому порядку містобудівні умови й обмеження, а також технічні умови (як складові вихідних даних для проектування) на об'єкт будівництва в цілому.

На підставі завдання на проектування проектною організацією може бути розроблено техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) (у разі якщо об'єкт будівництва складний і потребує варіантних рі­шень) або ескізний проект, які можуть у своєму складі передбача­ти поділ об'єкта будівництва на черги та пускові комплекси. Однак слід зазначити, що законодавчими й нормативними актами і до­кументами не передбачено можливість отримання містобудівних умов та обмежень і технічних умов на окрему чергу або пусковий комплекс.

Незалежно від поділу або неподілу об'єкта будівництва на черги, клас наслідків (відповідальності) визначається окремо для кожної складової об'єкта будівництва (будинку, будівлі, споруди або їх від­окремленої частини, лінійного об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури), і в такий спосіб забезпечується їх економічно об­ґрунтована надійність та експлуатаційна безпека.

При цьому категорія складності розраховується за відповідними характеристиками на об'єкт будів­ництва в цілому.

У подальшому проектна документація стадії «Проект» може розроблятись як на об'єкт будівництва в цілому, так і на окремі черги (залежно від бажання замовника, означеного в завданні на проектуван­ня) на підставі раніше отриманих вихідних даних. Однак категорія складності кожної з черг не може бути меншою, ніж об'єкта будівництва в цілому, незважаючи на те що окремі черги гіпотетично мо­жуть мати меншу розрахункову категорію складності.

Згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 557 «Про затвер­дження Порядку віднесення об'єктів будівництва до IV та V категорій складності» [10], якщо об'єкт будівництва належить до IV або V категорії складності, проектна документація на об'єкт в цілому або на окрему чергу підлягає експертизі та після затвердження у встановленому порядку є підставою для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт.

 г.Киев, Печерский район,бульвар Леси Украинки, дом 26Б, офис 404

(095)762-84-59, (067)837-18-94, (063)378-42-48

 

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ОПЛАТА ПО ФАКТУ ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ УСЛУГ

 Представительства по всей Украине:

Киев, Одесса, Харьков, Днепр, Львов.

Отдел узаконивания самостроев

(095)762-84-59


Строительная лицензия и сертификация © 2010-2024. Все права защищены