Центр лицензирования и сертификации

ks +38(067) 837-18-94

mts +38(095)762-84-59

lifecell +38(063)378-42-48

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

dergbud-insta

fb-dergbud

Друга особливість - "Будівництво багатосекційних житлових будинків"

Деякі особливості визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва

Низку питань викликає у замовників та проектувальників практичне застосування нормативної бази щодо визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності житлових будинків значної протяжності (мають у своєму складі декілька блок-секцій).

Наприклад, 5-секційний 9-поверховий будинок налічує здебіль­шого 180 дво-, трикімнатних квартир, в яких постійно перебуває (проживає) понад 400 осіб. Отже, його потрібно відносити до кла­су наслідків (відповідальності) ССЗ, для чого при розрахунку ар­хітектурно-конструктивної системи застосовується коефіцієнт відповідальності уп —1,25.

Однак, як правило, конструктивна система в межах деформацій­них швів (блок-секція) працює автономно, у квартирах такої блок- секції проживає менше 400 осіб, і, таким чином, її можна віднести до класу наслідків (відповідальності) СС2, що дає можливість засто­совувати при розрахунку конструкцій менший за своїм значенням коефіцієнт відповідальності, а отже, витрачати менше матеріаль­них та фінансових ресурсів.

При цьому категорія складності має визначатися для всього об'єкта будівництва (5-секційного 9-поверхового житлового будинку) за кількістю осіб, які проживають у всіх 5 секціях (більше 400 осіб), а отже, є V категорією.

В окремих випадках за рішенням замовника такий об'єкт будівництва може бути поділено на пускові комплекси. Пусковим комплексом може бути відокремлена частина. Клас наслідків (відповідальності) у цьому випадку визначається для пускового комплексу. У нашому прикладі це СС2, що враховується при визначенні несучої спроможності та надійності будівельних конструкцій, а категорія складності, яка визначається для об'єкта будівництва в цілому, є п'ятою (V). Це означає, що проектна документа­ція на об'єкт будівництва, у складі якого передбачені пускові комплекси, підлягає експертизі, а поча­ток виконання будівельних робіт можливий лише після отримання дозволу архітектурно-будівельної інспекції.

Такий об'єкт будівництва (як пусковий комплекс, так і об'єкт будівництва в цілому) потребує застосу­вання процедури прийняття в експлуатацію, передбаченої для об'єктів будівництва IV та V категорій складності. Однак надзвичайно важливо врахувати: для прийняття в експлуатацію такого пускового комплексу (відокремленої частини) необхідно облаштувати автономні системи життєзабезпечення.

 г.Киев, Печерский район,бульвар Леси Украинки, дом 26Б, офис 404

(095)762-84-59, (067)837-18-94, (063)378-42-48

 

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ОПЛАТА ПО ФАКТУ ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ УСЛУГ

 Представительства по всей Украине:

Киев, Одесса, Харьков, Днепр, Львов.

Отдел узаконивания самостроев

(095)762-84-59


Строительная лицензия и сертификация © 2010-2024. Все права защищены