Центр лицензирования и сертификации

ks +38(067) 837-18-94

mts +38(095)762-84-59

lifecell +38(063)378-42-48

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

dergbud-insta

fb-dergbud

Дев'ята особливість - «Можлива небезпека для здоров'я людей, які постійно або періодично перебувають на об'єкті»

Деякі особливості визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва

Виникає запитання, як підрахувати кількість осіб, які постійно або періодично перебувають у будівлі громадського призначення.

Наприклад, відповідно до ДБН В.2.2-232009 «Будинки і споруди. Підприємства торгівлі» [18], для розрахунку шляхів евакуації на та­ких об'єктах необхідно визначати кількість покупців, які одночасно перебувають у торговельній залі. Для цього застосовується норма на одну людину:

  • для магазинів у містах і селищах — 3 м2 площі торговельної зали, включаючи площу, зайняту обладнанням;
  • для магазинів у сільських поселеннях — 2 м2;
  • для ринків — 1,6 м2 площі торговельної зали для ринкової торгівлі.

Для виставкових споруд відсутні актуалізовані норми, тому роз­рахункову кількість відвідувачів можна прирівняти до торговель­них будівель. Це ж стосується касових зал банків, операційних зал поштових відділень.

Для вокзалів розрахунковою нормою є 5 м2 площі приміщення на пасажира.

Зазначену нормативну базу може бути застосовано для визначення характеристики «Можлива небез­пека для здоров'я і життя людей, які постійно або періодично перебувають на об'єкті (кількість осіб)».

ДБН 13.2.2-28:2010 «Будинки і споруди. Будинки адміністративного та побутового призначення» [19] регламентує площу робочого приміщення на 1 працівника не менше б м2. З урахуванням допоміжних приміщень вона становить 10 м2 загальної площі на 1 працівника, або 3 працівника на приміщення (уточнюється за планувальними рішеннями).

В адміністративних спорудах, розрахованих на приймання відвідувачів (органи місцевого само­врядування, відомства, офіси комерційних підприємств), кількість відвідувачів (осіб, які періодично перебувають на об'єкті) може дорівнювати кількості постійно перебуваючих осіб. Для деяких адміні­стративних будівель — будинків науково-дослідних інститутів, адміністративно-побутових корпусів виробництв — показник кількості відвідувачів може бути зменшений відповідно до технології (розділ проектної документації «ТХ») або досвіду експлуатації об'єктів-аналогів.

У видовищних будівлях і спорудах кількість осіб, які періодично перебувають на об'єкті, залежить від розрахункової місткості закладу, яку рекомендовано збільшувати з урахуванням випадків «аншлагу», розташування в залах додаткових місць і кількості тимчасових працівників, що приходять виключно на час заходу.

Це ж стосується культових будівель і молитовних будинків, обладнаних місцями для сидіння. За уста­леною практикою, для них пропонується розрахункова норма 0,5 м2 на одного віруючого без ураху­вання вівтаря. На підставі такої норми розраховується кількість віруючих, тобто осіб, які періодично відвідують об’єкт.

У разі відсутності чинних нормативів для певних типів громадських будівель, а також для виробничих будівель та споруд, кількість осіб, які постійно або періодично перебувають на об'єкті, визначається за технологічним розділом проекту. Для попереднього визначення таких показників можуть вико­ристовуватися проекти-аналоги або зразкові технологічні розробки. При цьому слід враховувати, що певні приміщення можуть бути зайняті виключно технологічним обладнанням і тому не підлягають врахуванню при визначенні кількості тих чи інших осіб.

 

 г.Киев, Печерский район,бульвар Леси Украинки, дом 26Б, офис 404

(095)762-84-59, (067)837-18-94, (063)378-42-48

 

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ОПЛАТА ПО ФАКТУ ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ УСЛУГ

 Представительства по всей Украине:

Киев, Одесса, Харьков, Днепр, Львов.

Отдел узаконивания самостроев

(095)762-84-59


Строительная лицензия и сертификация © 2010-2024. Все права защищены