Центр лицензирования и сертификации

ks +38(067) 837-18-94

mts +38(095)762-84-59

lifecell +38(063)378-42-48

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

dergbud-insta

fb-dergbud

Десята особливість - Застосування коефіцієнту розселення у житлових будинках

Деякі особливості визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва

Проблемними залишаються підходи щодо застосування коефіцієнту розселення в житлових будинках.

Відповідно до ДСТУ [24], у житлових будинках кількість осіб, які по­стійно перебувають на об'єкті (Л/ф визначається за нормою 21 м2 загальної площі на власника (наймача) житла та кожного члена його сім'ї та додатково 10,5 м2 на сім'ю (зазначена норма не за­стосовується при проектуванні гуртожитків та житла соціального призначення).

Для визначення коефіцієнта розселення для конкретної квартири за таких умов треба відняти від її загальної площі 10,5 м2 та поді­лити залишок на 21 м2. Наведений підхід дозволяє досить корек­тно порахувати кількість мешканців у будинках, в яких квартири спроектовано за площами, близькими до вимог ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» [14].

У низці випадків коефіцієнти розселення, розраховані в такий спо­сіб, можуть відрізнятися від реальних. У будинках з великими квар­тирами і особняках розрахункова кількість мешканців буде суттєво більшою, ніж кількість тих, хто фактично там перебуває. Однак

стандарт передбачає виконання розрахунку за наведеною формулою і в цьому випадку. Такий роз­рахунок має сенс, але тільки в разі заселення житла багатодітними сім'ями або за «екстремального» заселення (за аналогією з «комуналками» 20-50-х років минулого сторіччя).

Іноді за таким показником архітектори розраховують розміри прибудинкової території. При цьому площа прибудинкової території буде суттєво завищеною для будинків з великими квартирами, що суперечить здоровому глузду й економічним підходам до планування територій. Згідно з вимогою ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» [13], баланс тери­торії коректно рахувати за наведеним у генеральному плані демографічним прогнозом для певного населеного пункту, що здійснюється на підставі спеціальних досліджень (по Україні в середньому це три мешканці на родину — відповідно, на квартиру).

Слід зазначити, що показники 21 м2 загальної площі на власника (наймача) житла та додатково 10,5 м2 на сім'ю, які застосовуються для визначення коефіцієнта розселення, не мають законодавчого або нормативного підгрунтя. Вони взяті як аналог норми, яка була основою при безоплатній приватизації житла.

Виходячи з того, що, окрім демографічного прогнозу, співвідношення квартир за планувальною струк­турою (одно-, дво-, трикімнатні і більше), а також їх загальна площа для певного населеного пункту можуть суттєво відрізнятися від загальностатистичних показників у цілому по Україні, авторський колектив вважає, що визначення коефіцієнту розселення як основи для розрахунку кількості осіб, що постійно перебувають на об'єкті, повинно належати до компетенції органів місцевого самовряду­вання. Зазначений показник має встановлюватись органом з питань містобудування та архітектури відповідного населеного пункту у складі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

 г.Киев, Печерский район,бульвар Леси Украинки, дом 26Б, офис 404

(095)762-84-59, (067)837-18-94, (063)378-42-48

 

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ОПЛАТА ПО ФАКТУ ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ УСЛУГ

 Представительства по всей Украине:

Киев, Одесса, Харьков, Днепр, Львов.

Отдел узаконивания самостроев

(095)762-84-59


Строительная лицензия и сертификация © 2010-2024. Все права защищены