Одинадцята особливість - Перепланування або переобладнання приміщень
Деякі особливості визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва
Відповідно до законодавства, видами будівництва є виключно нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва.
Отже, у назвах проектної документації, містобудівних умовах та обмеженнях, технічних умовах тощо не можуть застосовуватися такі терміни, як перепланування, переобладнання, модернізація та ін.
Разом з тим роботи, пов'язані з переплануванням, переобладнанням та термомодернізацією окремих приміщень або об'єктів у цілому, можуть мати місце під час реконструкції або капітального ремонту існуючих об'єктів.
Якщо перепланування або переобладнання пов'язано зі зміною функціонального призначення існуючого об'єкта або його окремого приміщення, такі будівельні роботи відносять до реконструкції (п. 3.21 ДБН А.2.2-32014 [20]).
Роботи із перепланування, переобладнання, термомодернізації, які передбачають втручання в несучі та огороджувальні конструкції, є капітальним ремонтом (п. 3.7 ДБН А.2.2-3:2014) [20].
Зрозуміло, що і в тому і в іншому випадку в завданні на проектування та у складі проектної документації необхідно визначати клас наслідків (відповідальності) і категорію складності об'єкта будівництва.
Однак можуть мати місце будівельні роботи, пов'язані з переплануванням та переобладнанням житлового будинку або житлового приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування.
Відповідно до Закону України від 12 лютого 2015 року № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» [5], яким внесено зміни до ст. 100 та 152 Житлового кодексу Української PCP, такі роботи не потребують документів, що дають право на їх виконання, а отже, проектну документацію в цьому випадку можна не розробляти. Природно, не постає питання про визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності.