Центр лицензирования и сертификации

ks +38(067) 837-18-94

mts +38(095)762-84-59

lifecell +38(063)378-42-48

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

dergbud-insta

fb-dergbud

Щодо будівельних ліцензій у 2022 році

Процедуру продовження ліцензій на будівельні роботи буде відновлено у жовтні 2021 року, повідомила заступник міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська в ексклюзивному інтерв'ю агенції "Інтерфакс-Україна".

"Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) повернуто функції контролю та нагляду, а також функції органу ліцензування. Наразі в автоматичному режимі буде налагоджено роботу з продовження терміну тих ліцензій, які раніше були надані", - сказала вона. Козловська нагадала: згідно із законодавством, ліцензуванню підлягають будівельні роботи класу СС2 та СС3 – на певні види робіт, наприклад, монтажні.

Як повідомлялося, в рамках реформи архітектурно-будівельного контролю та нагляду, що стартувала в березні 2020 року, була скасована видача ліцензій будівельним компаніям, натомість повинна була введена сертифікація відповідального виконавця робіт (виконроб). Проте реформа затягнулася, робота компаній із "простроченими" ліцензіями була заморожена, а Державна архітектурно-будівельна інспекція вже не мала права їх продовжувати. На даний час ДІАМ на перехідний етап повернули функцію органу ліцензування. "Раніше ліцензії мали термін, тепер вони безстрокові. У законі зазначено, що і ліцензії, видані раніше з терміном, також стають безстроковими. Але для отримання підтвердження ліцензії, в якій термін закінчився, потрібно внести її до реєстру та зафіксувати, що вона безстрокова" , – пояснила Козловська.

За її словами, зараз триває робота із додатком "Дія" - усі існуючі ліцензії заводять у систему. "Але "включатимемо" безстроковість (ліцензії – ІФ) будемо тільки за зверненням суб'єкта. Може, людина вже не працює і їй це не потрібно - таке теж трапляється. За електронним зверненням і отримуватимуть підтвердження", - сказала заступник міністра. За словами Козловської, у жовтні процес продовження ліцензій буде відновлено. Питання про відповідність ліцензії, кваліфікації персоналу та наявності необхідної техніки аналізуватиме ГІАГ під час планових та позапланових перевірок.

"Якщо будуть порушення, ДІАМ може призупиняти дію ліцензії", - наголосила вона. Щодо майбутнього самої практики ліцензування поки що немає єдиної думки. "Питання щодо ліцензій відкрите. Дискусійне питання щодо їхньої необхідності. Конфедерація будівельників України наполягає на необхідності ліцензувати будівельні роботи, тому подивимося, як буде в законі (№5655 - ІФ) до другого читання", - зазначила заступник міністра.

 

Будівельна ліцензія

 

logo

 г.Киев, Печерский район,бульвар Леси Украинки, дом 26Б, офис 404

(095)762-84-59, (067)837-18-94, (063)378-42-48

 

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ОПЛАТА ПО ФАКТУ ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ УСЛУГ

 Представительства по всей Украине:

Киев, Одесса, Харьков, Днепр, Львов.

Отдел узаконивания самостроев

(095)762-84-59


Строительная лицензия и сертификация © 2010-2024. Все права защищены