Центр лицензирования и сертификации

ks +38(067) 837-18-94

mts +38(095)762-84-59

lifecell +38(063)378-42-48

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

dergbud-insta

fb-dergbud

Роз'яснення ДАБІ - Реєстр атестованих осіб

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянуло лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 23.12.2016 № 40-704-10/12388 щодо ведення й використання при здійсненні дозвільно-реєстраційних і контрольних функцій Реєстру атестованих осіб та повідомляє.

Відповідно до Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.052011 № 554, в Україні здійснюється професійна атестація архітекторів, іноісенерів-проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів. Особи, які виконують обов’язки головного архітектора та головного інженера проекту, визначаються розпорядчим документом проектувальника з числа працівників, що мають кваліфікаційний сертифікат архітектора та інженера-проектувальника відповідно.

Інформація про виконавців, що пройшли професійну атестацію, вноситься до Реєстру атестованих осіб, Порядок ведення якого визначено в Положенні про атестаційну архітектурно-будівельну комісію (наказ Мінрегіону від 25.06.2011 № 93, зареєстрований у Мін’юсті 15.07.2011 за № 878/19616), а повідомлення про внесення до Реєстру відомостей, визначених п. 6,5 цього Положення, розміщується на офіційному веб-сайті Мінрегіону.

Повідомлення про внесення до Реєстру відомостей щодо атестованих інженері в-проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів розміщено на офіційному веб-сайті Мінрегіону в рубриці «Будівництво та архітектура». Водночас Міністерство вживає заходів щодо надання Національною спілкою архітекторів України, яка на підставі делегованих повноважень здійснює професійну атестацію архітекторів, необхідної для розміщення на веб-сайті інформації щодо атестованих архітекторів.

Відповідно до законодавства суб’єкти містобудування повинні доручати виконання окремих видів робіт (послуг) відповідальним виконавцям, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат. Такі виконавці несуть відповідальність за неналежне виконання робіт (послуг), право виконання яких визначено кваліфікаційним сертифікатом, та порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил у випадках, визначених статтею 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Статтею 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» установлена відповідальність суб’єктів містобудування за залучення несертифікованих фахівців, Інформація про відповідальних виконавців та їх кваліфікаційні сертифікати зазначається у документах, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію об’єктів.

При цьому актуальним є питання щодо використання чинних кваліфікаційних сертифікатів, зокрема дотримання відповідальними виконавцями умов необмеженості строку дії сертифіката, визначених статтею 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» (щодо відсутності перерви у роботі за фахом понад 3 роки та підвищення кваліфікації не рідше одного разу на 5 років). Слід зазначити, що інформація щодо підвищення кваліфікації має вноситися до Реєстру атестованих осіб, а відсутність перерви у роботі за фахом для фахівців деяких напрямків можна визначити за даними про них у документах, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію об’єктів.

Водночас Зміною № 8 до розділу І «Керівники, професіонали, фахівці» Випуску 64 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (затверджено наказом Мінрегіону від 27.01.2014 № 26) установлено нові кваліфікаційні вимоги до професій «інженер-проектувальник», «інженер технічного нагляду» та «експерт» та запроваджено чотирирівневу систему кваліфікації фахівців в залежності від складності об’єктів, щодо яких виконуються роботи. Зміна № 8 в частині кваліфікаційних вимог до професій працівників введена в дію з 01.01.2016. Відповідно, професійна атестація фахівців проводиться згідно з кваліфікаційними вимогами з видачею сертифікатів різної категорії, що дають право на виконання робіт щодо об’єктів будівництва різного класу наслідків (відповідальності) чи категорії складності з одночасним внесенням до Реєстру атестованих осіб інформації про кваліфікаційну категорію відповідальних виконавців.

Зазначена інформація може враховуватися при здійсненні дозвільно-реєстраційних та контрольних процедур

Повний текст роз'яснення

 г.Киев, Печерский район,бульвар Леси Украинки, дом 26Б, офис 404

(095)762-84-59, (067)837-18-94, (063)378-42-48

 

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ОПЛАТА ПО ФАКТУ ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ УСЛУГ

 Представительства по всей Украине:

Киев, Одесса, Харьков, Днепр, Львов.

Отдел узаконивания самостроев

(095)762-84-59


Строительная лицензия и сертификация © 2010-2024. Все права защищены