Сертифікат виконроба (атестація)
13 березня 2020 року, на засіданні Кабінету міністрів України, прем'єр-міністр заявив про прийняте рішення, про ліквідацію Держархбудінспекції України. До повноважень ДАБІ України, відносилося, в тому числі, ліцензування будівельної діяльності.
18 березня 2020 року набули законної сили постановою Уряду про ліквідацію ДАБІ та оптимізації органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Так, згідно з постановою № 218 ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) та, утворено центральний орган виконавчої влади - Державна сервісна служба містобудування України (Держсервісбуд).
Іншою постановою КМУ № 219 від 13 березня 2020 року, утворено ще два центральних органу виконавчої влади: Державна інспекція містобудування України та Державне агентство з технічного регулювання в містобудуванні України.
У додатку до цієї постанови є перелік постанов втратили законну силу, в числі яких є Постанова КМУ від 30 березня 2016 року № 256 "Деякі питання ліцензування будівництва об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) відносяться до об'єктів з середніми і значними наслідками)"
Відповідно, ДАБІ не має ніяких правових підстав здійснювати видачу ліцензії на будівництво після 18 березня 2020 року.
Що буде замість будівельної ліцензії? Сертифікат виконроба.
Хто буде вести роботу в даному напрямку? Мінрегіон.
Паралельно, Міністерство розвитку громад і територій (Мінрегіон), згідно з Положенням про Мінрегіоні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 № 197. (В редакції пост. КМУ від 25.09.2019 № 850). забезпечує в межах повноважень, передбачених законом: реєстрацію саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності і внесення відомостей про них до державного реєстру саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності, контроль за діяльністю саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності, прийняття рішень про делегування саморегулівним організаціям у сфері архітектурної діяльності повноважень з проведення професійної атестації виконавців робіт (послуг), пов'язаних их зі створенням об'єктів архітектури, визначення офіційного видання, в якому публікуються такі рішення;
Простіше кажучи, протягом півроку повинна з'явиться саморегулююча організація (СРО), якій Мінрегіон делегує свої повноваження по атестації виконробів. Для прикладу такої організації можна привести Гільдію проектувальників або гільдію інженерів технічного нагляду. Дані СРО видають безстрокові сертифікати для проектувальників і для фахівців з тех.надзору з 2012 року, ведуть реєстр виданих сертифікатів і проводять переатестацію (підвищення кваліфікації проектувальників кожні 5 років).
Ми можемо попередньо проаналізувати ваш стаж і освіту і дати рекомендації.
Адреса для відправки скан.копій трудової і диплома: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Пакет документів на участь у підвищенні кваліфікації з метою підготовки до професійної атестації (сертифікації) відповідального виконавця робіт (виконроба).
Для фізичних осіб:
1. Заява-анкета про вступ в Гільдію (1 екземпляр);
2. Анкета члена СРО (1 екземпляр);
3. Заява про проведення професійної атестації (1 примірник);
4. Короткий звіт про професійну діяльність (1 екземпляр);
5. Копія паспорта та 3 кольорові фотографії розміром 3х4 (засвідчується фізичною особою);
6. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), (засвідчується фізичною особою);
7. Копія документів про освіту (диплом). (Засвідчується фізичною особою);
8. Копія трудової книжки (посвідчується підприємством).
Для підтвердження належним чином копій документів, що надаються фізичною особою, потрібно зробити напис на кожній сторінці: «Копія вірна» та поставити власну «Підпис». Копія трудової книжки завіряється тільки кадровою службою (відділом) підприємства!
Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців:
1. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємця (Свідоцтво про державну реєстрацію) (Засвідчується юридичною особою);
2. Копія довідки про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП) (засвідчується юридичною особою);
3. Копія свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (Свід. ПДВ) (засвідчується юридичною особою);
4. Копія довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (Статистика) (засвідчується юридичною особою);
5. Заява на участь в підвищенні кваліфікації від юридичної особи або фізичних осіб-підприємців.
6. Заява про проведення професійної атестації.
7. Короткий звіт про професійну діяльність.
8. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), (засвідчується фізичною особою).
9. Копія документів про освіту (диплом). (Засвідчується фізичною особою);
10. Копія трудової книжки (посвідчується підприємством);
Для підтвердження належним чином копій документів, що надаються фізичною особою, потрібно зробити напис на кожній сторінці: «Копія вірна» та поставити власну «Підпис».
Перехідний період становить 2-3 місяці, протягом яких будівельні підприємства можуть знайти у себе людей, які відповідають критеріям, і, заздалегідь підготуватися до новел будівельного законодавства.
Ми, з свою чергу зможемо надати грамотну юридичну підтримку, шляхом надання безкоштовних консультацій. Звертайтеся!